Lip Lift Warszawa

Zmniejszenie piersi Warszawa

LIP LIFT

Usta mają bardzo duży wpływ na wygląd oraz wyraz twarzy. Niestety, ale nie każdy może cieszyć się pięknymi i pełnymi wargami ust. Duża odległość między górną wargą a nosem to jedna z bardziej charakterystycznych rzeczy, które są zauważalne u osób z wąskimi wargami. Jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia. W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny staje się zabieg powiększania ust, którym jest tzw. lip lifting. To metoda, która daje spektakularne i naturalne efekty, bez użycia implantów czy innych wypełniaczy. Co ważne, jest to jednorazowy zabieg, który nie wymaga powtarzania.

Lip Lift — kogo może zainteresować ten zabieg?

Przede wszystkim zabieg lip lift zaleca się osobom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich ust. Dla osób, które mają wąską górną wargę oraz zauważalną, dużą odległość pomiędzy podstawą nosa a ustami. Pełny szczery uśmiech nie jest u nich możliwy, ponieważ zęby nie są widoczne przy uśmiechu, a wiotka skóra oraz pojawiające się zmarszczki wokół górnej wargi wyglądają po prostu nieestetycznie. Zabieg lip lift sprawdzi się także u osób starszych, u których ze względu na wiek zaczynają się pojawiać różnego rodzaju deformacje w obrębie ust.

Lip lifting — różne techniki modelowania ust?

Przy zabiegu lip liftingu pojawiają się różne techniki wykonania zabiegu. Lekarz omawia z pacjentem każdą metodę i pomaga dobrać tę odpowiednią.

  • Bullhorn lip lift – technika dozwolona w każdym wieku, zapewniająca spektakularny efekt; skierowana jest na centralną część górnej wargi – usta stają się większe, a twarz zyskuje odpowiednie proporcje.
  • Gullwing lip lift – mało popularna metoda, która redukuje pasek skóry na krawędzi górnej wargi; warga staje się pełna i bardziej widoczna – ta technika niesie za sobą ryzyko pozostawienia widocznej blizny.
  • Corner lip lift – to technika dedykowana osobom, które marzą o odpowiedniej proporcji, równowadze i prawidłowym kształcie ust – szczególnie polecana jest pacjentom, którzy borykają się z problemem opadających kącików ust.

Lip lifting — przebieg zabiegu

Lip lifting należy do prostego rodzaju operacji chirurgicznej. Często jest wykonywany z innymi zabiegami. Trwa ok. 1 godzinę. Znieczulenie jest miejscowe, wstrzykiwane w obszar, który przypomina zabieg stomatologiczny. Następnie chirurg usuwa część skóry pod nosem, wykonując nacięcie wzdłuż podstawy nosa – tak, aby nie było widoczne. Nacięcie jest zamykane szwami, a cały obszar smarowany jest maścią z antybiotykiem. Usunięcie szwów następuje po kilku dniach.

Lip lifting — czy wymaga specjalnego przygotowania?

Przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania aspiryny oraz innych leków rozrzedzających krew. Ograniczenie palenia przed (oraz po zabiegu) jest kluczowe, ponieważ może mieć wpływ na działanie znieczulenia. Tuż przed operacją, na ok. 6 godzin nie wolno jeść ani pić.
Warunkiem wykonania zabiegu są poprawne wyniki badań laboratoryjnych, które zostały zlecone przez lekarza podczas wcześniejszych konsultacji.

Lip lift – przeciwskazania do zabiegu?

Jak przy każdym zabiegu chirurgicznym, tak i przy lip liftingu pojawiają się pewne przeciwskazania, które uniemożliwią przeprowadzenie operacji. Są to:

  • opryszczka jamy ustnej,
  • nieregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • leczenie onkologiczne,
  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • choroby przewlekłe, jak np. cukrzyca lub inny stan wpływający na krzepnięcie krwi,
  • brak miejsca pomiędzy podstawą nosa a czubkiem wargi – potrzeba ok. 1,5 cm.

Lip lifting — rekonwalescencja i efekty?

Po zabiegu górna warga może być opuchnięta i obolała. Samo nacięcie jest pokryte maścią antybakteryjną przez okres ok. tygodnia. Należy powoli wprowadzać aktywność warg – stosować małą szczoteczkę do zębów oraz unikać spania na twarzy. Ważne jest, aby odpowiednio nawilżać usta i oczyszczać miejsce nacięcia zgodnie z instrukcją od chirurga. Wysiłek fizyczny wznowić można po ok. 2 tygodniach.
Gojenie blizn może potrwać nawet do kilku miesięcy, ale efekt zabiegu jest widoczny po 2-3 miesiącach. Lip lifting to niezawodny sposób na naturalną poprawę niedoskonałości warg.

Lista zabiegów