Liposukcja Warszawa

Liposukcja Warszawa

LIPOSUKCJA

Nadmiar tkanki tłuszczowej może stanowić dla wielu osób duży problem. Niejednokrotnie prowadzi do dyskomfortu, zarówno fizycznego jak i psychicznego, a co za tym idzie kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości. Przez współczesny kanon piękna i promowanie szczupłych sylwetek, zbędny tłuszcz to często powód braku akceptacji własnego ciała. W takiej sytuacji zbawiennym rozwiązaniem staje się liposukcja.

Czym jest i na czym polega liposukcja?

Liposukcja to zabieg medycyny estetycznej, który polega na równomiernym pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w niepożądanych miejscach. Liposukcja wykonywana jest na konkretnych okolicach ciała. Szczególną popularnością cieszy się liposukcja brzucha. Nie jest to zabieg odchudzający, lecz taki, który pomaga skutecznie modelować sylwetkę. Korekta pozwala na osiągnięcie pięknej talii, brzucha i boczków.

Jak przebiega zabieg liposukcji?

Sam zabieg liposukcji jest poprzedzony konsultacją z lekarzem chirurgiem, który ustala z pacjentem miejsca, z których odsysany będzie tłuszcz. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym i trwa około 2-4 godz. Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest poprzez kilka niewielkich nacięć na skórze, w które wprowadzana jest kaniula, a przez nią roztwór, który znieczula docelowe miejsca. Specjalistyczna aparatura i umiejętności lekarza operującego sprzętem, pozwalają na bezurazowe rozbicie komórek tłuszczowych i oddzielenie ich od otaczających tkanek. Następnie nadmiar odseparowanej tkanki zostaje odessany. W czasie zabiegu szczególnie ważna jest równomierność odsysania, co pozwala na pozostawienie powierzchni ciała gładkiej i napiętej. Jeden zabieg liposukcji brzucha pozwala na usunięcie nawet 3-4 litrów zbędnego tłuszczu.

Rekonwalescencja po liposukcji brzucha

Liposukcja prowadzi do powstania zasinień i obrzęków stąd konieczne jest pozostanie na obserwacji i przyjmowanie środków przeciwbólowych. Opuchlizna może utrzymywać się przez 4 do 6 tygodni po zabiegu. Wskazane jest zakładanie specjalnego kombinezonu uciskowego, aby skóra po liposukcji brzucha przyjęła pożądany kształt. Operacja obliguje do przestrzegania odpowiedniej diety oraz nowych zasad aktywności fizycznej, ponieważ nie jest to zabieg, który ma stały efekt odchudzający. Należy także unikać nadmiernego nasłoneczniania, korzystania z sauny i solarium.

Zalety zabiegu liposukcji brzucha

Nieoceniony wpływ, jaki liposukcja ma na komfort fizyczny i psychiczny pacjenta, jest jednym z jej największych atutów. Pozwala zdecydowanie podnieść standard życia i samoakceptację, poprzez piękne wymodelowanie sylwetki. Odessany tłuszcz można wykorzystać do powiększenia piersi, modelowania twarzy, pośladków i wielu innych modyfikacji ciała. Nowoczesne metody i umiejętności specjalistów skracają okres rekonwalescencji i gwarantują zadowalające efekty.

Lista zabiegów