Nici liftingujące

Nici liftingujące Warszawa

Zabieg liftingu z użyciem nici liftingujących to polega na podniesieniu i napięciu zwiotczałej tkanki. Jednocześnie dodając wyrazistości twarzy , konturu i objętości.

Nie mamy wątpliwości, że nici liftingujące to aktualnie największy hit wśród zabiegów medycyny estetycznej, który nadaje zabiegom mało inwazyjnym nowy rewolucyjny wymiar. Zabiegi z użyciem tych elementów możemy nazwać liftingiem bez skalpela. Wykorzystywane techniki dają pacjentom jak i lekarzom wiele możliwości:

Zalety zabiegu:

 • Natychmiastowy efekt podniesienia skóry twarzy utrzymujący się nawet do 2 lat!
 • Szybki i małobolesny zabieg
 • Bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
 • Brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
 • Nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
 • Możliwość powtórzenia procedury

Zabieg z zastosowaniem nici, to niezwykle prosta i bezpieczna metoda odmładzania, stworzona dla pacjentów oczekujących szybkich i spektakularnych rezultatów.

Zastosowanie specjalnie zaprojektowanej igły, o cienkiej ściance pozwala na umieszczenie w niej nici PDO dzięki czemu zabieg jest łatwy do wykonania, mniej inwazyjny i bolesny niż dotychczas, a także nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć.

Zabieg jest zalecany do leczenia:

 • poziome i pionowe zmarszczki czoła,
 • opadających brwi,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • bruzda policzkowo-jarzmowa,
 • fałd podbródkowy,
 • fałd marionetkowy (linie marionetki),
 • opadające policzki i nieprawidłowa linia żuchwy
 • zmarszczki na policzkach

U kogo nie zaleca się zabiegu:

Pacjenci z zaawansowaną lipoatrofią twarzy, nadmierną wiotkościa skóry, która wymaga usunięcia.

Nici dzielimy na:

Liftingujące – z haczykami umożliwiają osiągnięcie spektakularnego efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry

Rewitalizujące podtrzymując tkanki podskórne pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny zaraz po zabiegu . Z czasem powoduje pojawienie się mikrozwłóknień wokół nici i stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastycznych nadających skórze napięcie i jędrność

Nici PDO – należą do syntetycznych nici wchłanialnych zbudowanych z polidioksanonu – substancji wykorzystywanej od wielu lat do produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych.

Są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się do 7 miesięcy, a rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat.

Zabieg

Czas trwania wprowadzenia nici wynosi 30-60 minut. Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy lub ciała

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienie skóry i zasinienia. Objawy te zwykle mijają w ciągu 10-14 dni, a efekt widoczny jest po 2-3 tygodniach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niezbędnym warunkiem wykonania zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia fizycznego i psychicznego pacjenta. Przeciwwskazaniem są zaburzenia krzepnięcia krwi, aktywna infekcja, okres zaostrzenia jakiejkolwiek choroby przewlekłej. Zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu zaleca się unikanie wszelkich ruchów mimicznych twarzy przez 3 dni.

Przez 3-4 tygodnie przeciwskazaniem jest spanie na twarzy, mocne dotykanie skóry w okolicy operowanej, a także wykonywanie zabiegów kosmetycznych z masażem twarzy i zabiegów stomatologicznych.

Przez 3 miesiące nie zalecane jest wykonywanie bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Zaczerwienienia, zasinienia i niewielki obrzęk operowanego obszaru nie stanowią powikłań. W miejscu wprowadzenia nici mogą być widoczne niewielkie zagłębienia, które znikają po kilku tygodniach. Nie pozostają jednak żadne trwałe blizny.

Wszystkie zabiegi

Formularz kontaktowy