Plastyka powiek

Plastyka powiek Warszawa

Oczy to bardzo ważny element wyglądu każdego człowieka. Przyciągają uwagę innych, wyrażają emocje i – jak każda część twarzy – ważne, aby były nieskazitelne. Dba się o ich prawidłowy wygląd na wiele sposobów, jednocześnie różnymi metodami podkreślając ich piękno. Możliwa jest także korekcja powiek – czyli rozwiązanie problemu opadających powiek, które zdecydowanie pogarszają zarówno walory estetyczne oczu, jak i samo widzenie.


Korekcja powiek – co to takiego?


Plastyka powiek, czyli blepharoplastyka to zabieg chirurgiczny powiek dolnych lub górnych. Polega na precyzyjnym wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry gromadzącej się na powiekach oraz ewentualnym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg pozwala na redukcję opadających powiek górnych i tzw. worków pod oczami na powiekach dolnych.


Kiedy warto zdecydować się na plastykę powiek?


Plastyka powiek to metoda, która ma przyczyny nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i zdrowotne. Warto zdecydować się na zabieg, kiedy wygląd powiek jest niesatysfakcjonujący. Oko wygląda na zmęczone, a cała twarz na postarzałą. Problem dolnych powiek i tworzących się tzw. worków pod oczami, również rzutuje na urodę, a pozbycie się ich nadaje twarzy świeżego i zdrowego wyglądu. Problemy powiek mogą prowadzić do ograniczenia widzenia – tutaj korekcja powiek szczególnie zasługuje na rozważenie. Opadająca powieka zwęża szparę powiekową, a to ogranicza pole widzenia. Opadanie powieki prowadzi także do występowania obrzęków, które mogą powodować ból, dyskomfort i wpływać na widzenie.


Jak przebiega korekcja powiek?


Plastyka powiek to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, trwający około 1-1,5 godziny. Każdy zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem, na której omawiane są szczegóły leczenia. Plastyka powiek górnych polega na nacięciu skóry w miejscu ich naturalnego załamania. Z tego obszaru wycinany jest nadmiar wiotkiej skóry wraz z tłuszczem, jeśli jest to konieczne. Powieki dolne nacinane są poniżej brzegu rzęs. Poprzez usunięcie nadmiaru skóry i ewentualnego tłuszczu niwelowane są tzw. worki pod oczami. W każdym przypadku plastyki powiek na nacięcia są zakładane bardzo cienkie szwy, a po wygojeniu blizny są niemal niewidoczne.


Ile trwa rekonwalescencja po plastyce powiek?


Jednym z atutów korekcji powiek jest szybki powrót do pełnej sprawności po przebytym zabiegu. Operacja pozwala na opuszczenie szpitala jeszcze tego samego dnia. Rany są opatrzone i nakładać należy na nie maść z antybiotykiem. Gojenie ran nie powinno sprawiać żadnych problemów. Powrót do aktywnego życia zajmuje zwykle około 10 dniu, a pełna rekonwalescencja miesiąc. Po upływie ok. 4 tygodni od wykonanej plastyki powiek można się swobodnie cieszyć swoją odmłodzoną i piękną twarzą.

Wszystkie zabiegi

Formularz kontaktowy