Podniesienie piersi

Podniesienie piersi, lifting Warszawa

Podniesienie piersi to metoda, pozwalająca kobietom udoskonalić dotychczasowy wygląd piersi. Naturalnie uniesiony oraz ujędrniony biust, w znaczącym stopniu wpływa na jakość życia pacjentki oraz modeluje kształt i proporcje kobiecej sylwetki. Najczęściej na lifting biustu decydują się kobiety, które zakończyły etap karmienia piersią, intensywnego odchudzania lub posiadają skórę podatną na wiotczenie. W każdym z przypadków, zabieg podniesienia biustu pomaga uzyskać wymarzony kształt oraz przywraca elastyczność skóry w tej partii ciała.

Podniesienie piersi w Warszawie – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Opadanie piersi najczęściej spowodowane jest ciążą, intensywnym okresem karmienia piersią lub znaczną utratą masy ciała. Dodatkowym czynnikiem jest także naturalny proces starzenia się skóry. Wówczas w ciele spada poziom elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jego żywotność i młody wygląd.  Zmniejsza się także gęstość i elastyczność skóry. Skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się tego problemu jest zabieg podniesienia biustu w Warszawie, zwany inaczej mastopeksją.

Zabieg polecany jest szczególnie:

 • kobietom w średnim oraz dojrzałym wieku, których piersi uległy obwiśnięciu,
 • kobietom posiadającym brodawki piersiowe skierowane w dół,
 • kobietom, które zakończyły proces karmienia piersią i chcą przywrócić im wygląd sprzed ciąży,
 • kobietom w dowolnym wieku, które zmagają się z problemem opadających piersi w wyniku znacznej utraty masy ciała.

Warto dodać, że mastopeksja to operacja, na którą mogą zdecydować się wszystkie kobiety, niezależnie od wieku oraz obecnego wyglądu swoich piersi. Jest to bowiem skuteczny sposób na widoczne podniesienie i ujędrnienie biustu, którego pierwsze efekty widoczne są niemalże od razu.

Przebieg operacji podniesienia biustu

Zabieg podniesienia piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2-3 godziny. Operację poprzedza konsultacja z chirurgiem plastycznym i lekarzem anestezjologiem.

Zabieg polega na wykonaniu precyzyjnych nacięć skóry, których zakres zależy od wybranej metody. Można je wykonać za pomocą kilku technik:

 1. cięcie wokół otoczki brodawkowej,
 2. cięcie wertykalne,
 3. cięcie w kształcie litery T (kotwica).

Do najczęściej stosowanych należy tzw. technika wertykalna, polegająca na wykonaniu cięcia wokół brodawki do zakończenia okręgu, a następnie pionową linią w dół piersi. Wówczas skórę dookoła otoczki brodawki pozbawia się naskórka, co umożliwia przesunięcie jej ku górze. Następnie nadmiar skóry jest usuwany, a dolna część gruczołu piersiowego zostaje wymodelowana, zyskując odpowiedni kształt, podniesienie i elastyczność. Korekcie poddawane jest także umiejscowienie brodawek, a czasem nawet ich rozmiar oraz kształt.

Rekonwalescencja po operacji podniesienia piersi

Po wykonanym zabiegu podniesienia biustu w Warszawie hospitalizacja pacjentki trwa jedną dobę. Zakładane są opatrunki wraz ze specjalnym biustonoszem pooperacyjnym, który wspomaga prawidłowe ukształtowanie wymodelowanych piersi. Z tego powodu zaleca się noszenie stanika pooperacyjnego nawet przez 2 miesiące po zabiegu.

Okres rekonwalescencji trwa na ogół od kilku dni do kilku tygodni. Do aktywności fizycznej można powrócić po upływie minimum 6-8 tygodni. W tym czasie zaleca się odbywanie regularnych wizyt kontrolnych oraz unikanie nadmiernego nasłoneczniania. Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować już po 4 tygodniach, a ostateczne rezultaty w pełni widoczne są po upływie od 3 do 6 miesięcy.

Podniesienie piersi – efekty po zabiegu

Na ostateczny rezultat zabiegu podniesienia piersi należy poczekać kilka miesięcy. Jednak już pierwsze, dostrzegalne efekty są spektakularne i wysoce satysfakcjonujące. Należą do nich m.in.:

 • widoczne uniesienie i ujędrnienie piersi,
 • uzyskanie pełniejszego kształtu biustu,
 • atrakcyjniejsza i bardziej kobieca sylwetka,
 • komfort psychiczny i odzyskanie pewności siebie.

Dodatkową zaletą liftingu piersi jest możliwość łączenia zabiegu z innymi formami korekcji biustu – np. powiększeniem lub zmniejszeniem piersi. Często połączenie mastopeksji z dodatkową usługą, pozwala osiągnąć najlepsze i najtrwalsze efekty. Przykładem jest operacja podniesienia biustu z wszczepieniem implantów piersiowych, które nie tylko modelują kształt, ale również zwiększają ich rozmiar.

Wszystkie zabiegi

Formularz kontaktowy