Powiększenie z podniesieniem

Powiększenie piersi z podniesieniem Warszawa

Piersi wraz z wiekiem tracą jędrność i zaczynają opadać. Dzieje się tak na skutek karmienia piersią, procesów starzenia się skóry, a także w wyniku utraty masy ciała. Piersi stają się wiotkie i pod wpływem grawitacji dochodzi do zjawiska zwanego „ptozą”, czyli opadnięciem piersi. Problem ten może być przyczyną zaburzenia samooceny, a w konsekwencji obniżenia jakości życia. Wówczas rozwiązaniem problemu jest podniesienie piersi, które może być wykonane jako osobna operacja, lub podniesienie z implantami w przypadku, gdy pacjentce zależy również na zwiększeniu rozmiaru piersi.

Podniesienie piersi z implantami jest operacją przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym. Polega na umieszczeniu implantu , wycięciu nadmiaru skóry i wymodelowaniu gruczołu w taki sposób, że piersi stają się jędrne i pełne. Podczas operacji brodawki zostają przeniesione pod skórą w nowe miejsce co pozwala na zachowanie czucia. W zależności od zastosowanej techniki, blizny po mastopeksji z implantami przebiegają wokół otoczki, a także pionowo, lub w kształcie odwróconej litery „T”

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje, które mogą się pojawić po zabiegu. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

DOBÓR IMPLANTÓW

Dobór odpowiednich implantów, podobnie jak wybór doświadczonego specjalisty stanowi o powodzeniu zabiegu powiększania piersi i osiągnięciu satysfakcjonującego efektu. Podczas konsultacji, lekarz wyjaśnia różnice pomiędzy implantami oraz wspólnie z pacjentką dobiera kształt i rozmiar implantów dopasowany do jej biustu, budowy klatki piersiowej, figury oraz oczekiwań estetycznych.

Implanty piersi różnią się powierzchnią, kształtem, rozmiarem, rodzajem wypełnienia i profilem. Stosujemy implanty okrągłe i anatomiczne o różnych projekcjach. Pacjentki najczęściej decydują się na wybór wkładek teksturowanych, pokrytych zewnętrzną osłoną z silikonu lub poliuretanu. Dzięki temu, że ich powierzchnia nie jest idealnie gładka, implanty nie zmieniają swojego położenia. W zdecydowanej większości przypadków używamy implantów wypełnionych żelem silikonowym, którego specjalna konsystencja sprawia, że powiększone piersi w dotyku i podczas ruchu przypominają piersi naturalne.

ZNIECZULENIE

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

WIZYTY KONTROLNE

Po opuszczeniu kliniki pacjentka przychodzi na 2-3 wizyty kontrolne w okresie do 2 tygodni od zabiegu. Późniejsze kontrole odbywają się po 6 tygodniach i 6 miesiącach.

PRZEBIEG OPERACJI

W zależności od rozmiaru i kształtu piersi chirurg dokonuje nacięć skóry w jednej z technik: wokół otoczki brodawki, dodatkowo od otoczki do fałdu podpiersiowego lub w kształcie odwróconej litery T. Zabieg podniesienia piersi polega na wymodelowaniu ich w taki sposób, aby brodawki i jej otoczki umiejscowione były na oczekiwanej przez pacjentkę wysokości. Implanty umieszcza się pod mięśniem piersiowym, w zależności od oczekiwanych efektów i budowy anatomicznej pacjentki. Podczas operacji usuwa się również nadmiar wiotkiej skóry i tkanki podskórnej. Skórę zszywa się śródskórnymi szwami wchłanialnymi które nie wymajają późniejszego usuwania. Precyzja oraz dobór odpowiedniej techniki szycia sprawiają, że blizna jest niewielka, a wraz z upływem czasu staje się niezauważalna.

Niektóre techniki operacyjne podniesienia piersi mogą wpływać na pracę gruczołów piersiowych.

Wszystkie zabiegi

Formularz kontaktowy