Zmniejszenie biustu Warszawa

Zmniejszenie piersi Warszawa

ZMNIEJSZENIE BIUSTU

Wygląd piersi nie zawsze zapewnia kobietom pełną satysfakcję. Częstym problemem jest rozmiar biustu, który wpędza panie w kompleksy i problemy z samoakceptacją. W przypadku kobiet obdarzonych zbyt dużym biustem może on generować liczne problemy i trudności. Duży rozmiar piersi wpływa nie tylko na wygląd kobiety, ale także na proporcje i postawę ciała. Dzięki chirurgii plastycznej możliwe jest wykonanie operacji zmniejszenia piersi.

Na czym polega operacja zmniejszania biustu?

Zmniejszenie piersi, czyli redukcja piersi polega na usunięciu części gruczołu piersiowego oraz redukcji tkanki tłuszczowej wraz z nadmiarem skóry i tkanki podskórnej. Kompleks brodawka-otoczka zostaje umiejscowiony wyżej. W efekcie piersi zostają wymodelowane tak, aby były jędrniejsze i znacznie podniesione. Zyskują one wówczas proporcjonalny rozmiar względem ciała pacjentki.

Wskazania do wykonania zabiegu zmniejszania piersi?

W przypadku obfitego biustu jedna pierś może ważyć nawet 2,5-3 kg. Zmniejszanie biustu wykonywane jest zwykle u pacjentek, które poza problemami natury estetycznej, skarżą się także na dolegliwości zdrowotne, tj.:

  • bóle ramion, pleców oraz szyi;
  • bóle migrenowe;
  • zmniejszona wydolność układu oddechowego;
  • wady postawy;
  • zwyrodnienie kręgosłupa;
  • infekcje grzybicze i rany w fałdach skóry;
  • problemy z samokontrolą piersi i profilaktyką nowotworów;
  • zmniejszenie aktywności fizycznej;
  • problemy ze zdrowiem psychicznym oraz życiem intymnym.

Przebieg operacji zmniejszenia biustu

Operacja zmniejszenia piersi trwa około 3 godz. i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Operację poprzedzają konsultacje z lekarzem chirurgiem, w celu ustalenia efektów i przebiegu leczenia. Zmniejszanie piersi wykonuje się różnymi metodami – cięcie prowadzone jest wokół otoczki i od otoczki pionowo do fałdu pod piersią, lub wokół otoczki, pionowo i w fałdzie, na kształt litery T. Precyzyjnie wykonane cięcia pozostawiają mało widoczne blizny. Po zabiegu konieczne jest pozostanie w szpitalu i przyjmowanie leków przeciwbólowych. Dreny oraz szwy są usuwane w przeciągu 2 tygodni od zabiegu.

Zmniejszenie piersi – najważniejsze informacje

Po operacji zmniejszenia piersi wskazane jest noszenie specjalnego biustonosza, który pomaga w podtrzymywaniu i kształtowaniu piersi pacjentki. Ostateczny efekt operacji widoczny jest dopiero po roku – tyle też zajmuje pełny okres rekonwalescencji. Pamiętać trzeba, że ten czas wymaga odpowiedniej troski względem piersi, dobrze dobranej bielizny oraz dbania o higienę. Warto również wiedzieć, że operację najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu po miesiączce, ponieważ piersi są wówczas mniej ukrwione, a poziom hormonów w organizmie jest niższy. Zmniejszenie biustu nie jest wykonywane w przypadku towarzyszącej choroby nowotworowej piersi.

Lista zabiegów